۰۹۱۴۲۳۴۵۶۷۸۹ - ۰۴۱۳۴۵۴۵۲۶۷۸
درباره ما

مهیار جلایی هستم، تحلیلگر و توسعه دهنده کسب و کار.

مدیر داخلی انجمن علمی بازاریابی ایران، شعبه آذربایجان شرقی

با آغاز به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار، در اثر جو محیط دانشگاه، به دنبال نگارش کتاب و مقاله بودم، اما بعد از نگارش چند مقاله و کتاب، باورم بر آن شد که مسیری که برای نگارش مقالات و کتب علمی در پیش گرفتهایم، مسی ری است عبث! پایان نامه و مقالات و کتب دانشگاهی نه تنها مخاطب شان کسب و کارها و صنعت نیست، بلکه به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای کسب و کارها نیستند، هیچ مدیر و یا صاحب کسب و کاری را دیدهایم که به مقالات و کتب داخلی اعتماد کند و برای آن وقت بگذارد؟

هیچ کتابی در دانشگاههای کشور یافته ایم که از تئوری های آکادمیک فاصله گرفته و یا حداقل در کنار آن دستورالعمل های اجرایی و کاربردی واقعی بیان کند؟

در کاربردی ترین حالت ها خروجی محیط آکادمیک آن است که “بایستی فلان و بیسار شود” و هیچ پاسخی برای< “چگونه اجرا کنیم؟” نداریم. خروجی بسیاری از پژوهش و تحقیقات آکادمیک چیزی فراتر از دانش فعلی عامه جامعه نیست واین یعنی یک فاجعه! دغدغه ای دائما مرا به سویی دیگر فرا می خواند، یک اقدام اساسی!

هیچ کتابی در دانشگاههای کشور یافته ایم که از تئوری های آکادمیک فاصله گرفته و یا حداقل در کنار آن دستورالعمل های اجرایی و کاربردی واقعی بیان کند؟

اینجا بود که در کنار تحصیل، وارد پروژه های اجرایی شدم و سعی کردم به هر بحثی که در این رشته می خواندم، جامه عمل بپوشانم و همیشه باورم بر این بوده که بهترین برنامه ها و طرح ها، تا زمانی که اجرا نشوند کاغذ پاره ای بیش نیستند. بعد از اجرای واقعی پروژه ها، متوجه شدم که دانشگاه صرفا در حد یک جهت دهی و شکل دهی نگرش سهم داشت، نه بیشتر! پس به سراغ دورههای کاربردی شرکتهای تراز اول جهان رفتم، متخصصان واقعی کسب و کار، آنهایی که اندیشه و عمل را ادغام کردهاند و در کنار سخنرانی دستاوردهای مهم جهانی داشتهاند؛ در سطح 500 شرکت برتر جهان!

کم کم یاد گرفتم که در کنار مطالعه و پژوهش و مهارت آموزی، اجرا نیز باید باشد. بایستی در کنار رشد روزمره علمی،آستین بالا زد و وارد میدان شد. کسب و کارهای ما نتیجه ملموس و اجرا میخواهند.پس از چندین سال تلاش برای کسب مهارتهای لازم، ماجراجویی من به عنوان یک تحلیلگر و توسعه دهنده کسب و کار آغاز شد…

>
رزرو وقت مشاوره آنلاین

مشاوره برای رونق کسب و کار هزینه نیست!

مبلغ سرمایه گذاری

۱۴۵,۰۰۰ تومان

تاریخ مورد نظر خود برای مشاوره را انتخاب کنید

زمان مورد نظر خود برای مشاوره را انتخاب کنید

اطلاعات فرم زیر را پر کنید.

مبلغ سرمایه گذاری

۱۴۵,۰۰۰ تومان
رزرو برای سخنرانی و تدریس

تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید

اطلاعات فرم زیر را پر کنید.